Bačůvka Ladislav- Vítová

  

 Kaktusy pěstuji už ani nevím jak dlouho , doma se vždy pár kousků našlo, ale s výsevy a rozšiřováním sbírky jsem začal až v  roce 1999. Členem K.K.Zlín jsem od roku 2001. V klubu jsem se seznámil se spoustou , podobně postižených lidí. Pár starších kaktusů jsem koupil od svého kaktusářského učitele pana Josefa Hrubče z Lukova . Ostatní část mé sbírky tvoří rostliny z vlastních výsevů. Jsou to převážně rody : Matucana, Ferocactus, Notocactus, Echinofossulocactus, Mammillaria, Rebutia ,  ale zkouším i ostatní druhy kaktusů a sukulentů. Dnes se snažím mít  z každého rodu aspoň něco. Pěstuji vše co se mi líbí a dá se sehnat.  Snažím se , aby každý kaktus nebo sukulent , měl své jméno a tak sbírám také fotografie a popisy kaktusů , ale ani s pomocí internetu to není snadné. Jsou kaktusy které mají i třicet jmen a spoustu popisů , ale i takové o kterých se nedá zjistit vůbec nic.

 

 

 

Současný skleník je postaven na terase rodinného domku. Kaktusy jsou zde celoročně (domů stěhuji pouze pár , na teplo náročných rostlin).

Skleník jsem už třikrát  rozšířil:  2000 – (220 x 650 cm )

                                                 2002 – (420 x 650 cm )

                                                 2005 – (840 x 650 cm )

Skleník zabírá současně celou plochu terasy. Skleník je rozdělen na dvě stejné části (teplá a studená) a snažím se kaktusy rozdělit podle nároku na teplo potřebné v zimě k přezimování.

Každoročně provádím výsevy (a přidělávám police) a tak je vždy, spousta semenáčků na víc.

Návštěva po dohodě je celý rok možná.

adresa:

Bačůvka Ladislav  Vítová-97  76316 Fryšták

 bacuvka.ladislav@seznam.cz

Přestavba skleníku – 2005

Pro zpestření sbírky , jsem začal pěstovat i některé druhy sukulentů.

 

Návštěva po dohodě je celý rok možná.

Bačůvka Ladislav- Vítová

           

adresa:

Bačůvka Ladislav  Vítová-97  76316 Fryšták

 

bacuvka.ladislav@seznam.cz

 

OLYMPUS ~ C-5050 Zoom